Üye Ol · Giriş Yap · i-PUAN Takip Et

Istanbul İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul ´un tadını çıkarın!
İstanbul · Ankara · İzmir · Tüm Şehirler »
Kategoriler
i-gunler'de neler oluyor?
 (19-10-2013)

Tüm Kategoriler
 (07-06-2015)

Etkinlikler
 (26-10-2014)

Yerel Soru ve Cevaplar
 (08-04-2013)

Yeme-İçme/Restoran
 (03-08-2012)

Alışveriş
 (22-10-2013)

İlişkiler
 (01-01-2014)

Mizah
 (11-10-2013)

Eğlence/Popüler Kültür
 (07-06-2015)

Spor
 (12-12-2013)

Güncel ve Siyaset
 (29-10-2014)

Site Hakkında
 (26-10-2014)

Teknoloji
 (25-11-2014)

Gece Hayatı
 (03-11-2013)

Hotel/Konaklama
 (30-12-2012)

Diğer
 (21-10-2013)

i-BoardHepsi birer teknoloji harikasıydı ama...
 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
20:19:40 11-10-2011
Hepsi birer teknoloji harikasıydı ama...

Gün geçmiyor ki yeni bir teknoloji harikası hayatımıza girmesin. Ne var ki hayatımızı kolaylaştırmak adına üretilen bu teknoloji ürünlerinin bazıları hemen popüler olup elden ele dolaşırken, bazıları da var ki beklediği ilgiyi hiç mi hiç görmüyor.


Kimi fiyatını pahalı bulurken kimi de satın alacak kadar değerli bulmuyor. İşte marshable.com adlı sitenin derlediği bu ürünlerin bazıları...

Lazer disk: Yaklaşık 30 cm çapındaki bu lazer diskler, depolama kapasitesi oldukça yüksek olması sebebiyle tam bir dev DVD niteliğindeydi. Fakat raflarda yer alması kısa sürdü. Hayalet Süvari filmi, 2000 yılında bu formata taşınan son film oldu.

Zip sürücüsü: Bugünlerde sıkça kullanılan USB flash belleğe benzeyen zip sürücüsü, 90'lı yıllarda disketlerin yerini tutmuştu. Ancak orta kapasiteli olunca tarihin tozlu raflarında kaldı.

HD DVD: İlk HD DVD çalar, 2006'da ABD'de 600 dolar karşılığında piyasaya sürüldü. Ancak Sony tarafından geliştirilen optik disklerle rekabet edemedi.

Sony Rolly: Dans eden yumurta şeklindeki bu müzik çalar, sevimli bir ürüne benziyordu; fakat düşük depolama kapasitesi olması sebebiyle iPod'lar kadar dikkat çekmedi.

İnternet saati: Yıl 1998'i gösterdiğinde ünlü saat firması Swatch, dünyanın her yerinde zamanı eşitleyen 'İnternet Saati'ni icat etti. Sınır, meridyen, yaz saati uygulamalarını ortadan kaldıran saat, gereksiz bulunarak tercih edilmedi.

Gizmondo: Japon teknoloji devi Sony'nin piyasaya sunduğu PSP oyun konsolunu andıran Gizmondo, oyun oynama, video çekme, müzik dinleme, mesaj atma gibi birçok özelliği bünyesinde barındırıyordu. Ancak fiyatının çok pahalı olması, onu da tutulmayan ürünler listesine dâhil etti.

Palm Foleo: Cep telefonlarını daha büyük ekranda kullanmak isteyenler için tasarlanan Palm Foleo, 2007'de piyasaya sürülerek teknoloji severlerin beğenisine sunuldu. İlgi çekmeyince de üretimi durduruldu.

İnternet parası: İnternet üzerinden alışveriş yaparken farklı bir ödeme biçimi olarak ortaya çıktı ama beklediği ilgiyi görmedi.

Tablet PC: Hantal ve ağır dizüstü bilgisayarın monitörünü çevirip, parmaklarınızla dokunarak bilgisayar kullanma fikri 2001'de pek de cazip gelmedi. Ta ki Apple, iPad'ı piyasaya çıkarana kadar.

Akıllı buzdolabı: 'Buzdolabınız sütünüz azaldığında sizin yerinize internet üzerinden sipariş verebilecek' cümlesi pek çok kişinin kulağına hoş gelse de, buna yatırım yapan şirketler yatırımlarının geri dönüşünü sağlayamadı.

Mobile ESPN: 37 ülkede yayın yapan dünyaca ünlü spor kanalı ESPN, 2006'da yalnızca kendi programlarını yayınlayacağı bir cihaz üretmeye karar verdi. Sonuç hüsran. Başarılı olsaydı her TV kanalı için ayrı bir cihaz taşıyacaktık.

http://www.ahaber.com.tr/multimedya/galeri/yasam/unutulan-teknoloji-harikalari?albumId=37270

resmin büyük hali
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
00:42:13 11-12-2011
Teknolojik harikalar


.ASUS EEE
Ticari netbook trendini 1 yıldan biraz fazla bir süre önce EEE’nin başlatmasına rağmen; Acer, Dell, Hewlett-Packard ve diğer markaların piyasaya girmeleriyle beraber bu yıl EEE’nin popülaritesi biraz düştü.
Yine de EEE orijinal ve ortalama bir tüketicinin ilk tercihlerinden. Bu arada EEE demeye çalışarak kendinizi yormayın, çünkü okunuşu yalnızca “E”!


2.1080P LCD TVS
Yüksek çözünürlük savaşının Blu-ray tarafından kazanılmasıyla beraber düz ekranlı televizyonlarda bu yıl patlama yaşandı. 1080p’lik bir filmin tadını 1080p’lik televizyonun olmazsa çıkaramazsınız, bu nedenle bu televizyonlar film ve teknoloji tutkunları tarafından kapış kapış gitti.


3.INTEL’İN CORE i7’Sİ
Teknoloji sitesi Gizmodo’ya göre, içinde bulunduğumuz hızlı bilgisayarlar dünyasında bu 7. nesil işlemci, yeni “muhteşem canavar”. Core i7, ilk 4 çekirdekli çip. Peki bunun anlamı ne?
Çok daha hızlı grafikler, hesaplama, oyunlar ve tabii ki daha iyi enerji ve iş yükü kontrolü. Bu arada Core i7’nin gerçekten çok çok hızlı olduğunu söylemiş miydik?

4.SMARTGUIDE İLE ORAL-B’NİN ZAFERİ
Ileri teknoloji bir diş fırçası belki de çok heyecanladırıcı değil fakat bu teknoloji harikası beyazlatıcı hayli merak uyandırıcı. Yanında verilen kablosuz ekran dişlerinizi kaç dakika fırçalamanız gerektiğini söylemekle kalmayıp dişlerinize çok baskı uygulayıp uygulamadığınızı ve fırçalamayı unuttuğunuz yerleri de söylüyor.
Bir de bonusu var: satın aldığınız takdirde, diş checkuplarınızda daha iyi sonuçlar alırsanız paranız iade!


5.AMAZON’UN “KINDLE”I
Dijital kitaplar yıllardır sadece bir söz ve yazın dünyasının tehdidi olarak kalmıştı,ta ki Amazon, içinde binlerce kitap, dergi ve gazete bulunan Kindle’ı çıkarana kadar. Amerika’nın popüler talk show’u Oprah sayesinde çok da iyi bir başlangıç yapan Kindle’ı elde edebilmek için insanlar, gelecek yıl ellerine ulaşacağını bile bile hala sipariş veriyorlar!


6.ANDROID
Google’ın yeni akıllı telefon platformu teknoloji endüstrisi için 2 önemli şey yaptı: iPhone’a sağlam bir rekabet unsuru oluşturdu ve cep telefonu dünyasını açık kaynaklı kod sistemiyle bir adım ileriye taşıdı. T-Mobile’ın G1’i piyasadaki ilk Android cihaz fakat çok yakın zamanda yenileri bekleniyor.
Telefonun geliştiricileri şimdiden hızlı ve hırslı bir şekilde, hepimizin çok seveceği eklentiler üzerinde çalışıyorlar.


7.PEEK
Mobil “sadece e-mail” cihazı, basitliği sayesinde çok ilgi görüyor. Karmaşıklığı ve fiyatı yüzünden ileri teknoloji cep telefonlarını tercih etmeyen, ama yine de evinden uzak olduğu zamanlarda e-maillerini kontrol etmek isteyenler için Peek çok uygun.
Ve kabusu andıran telefon mağazalarını gezmeyi unutun! Online olarak Peek veya Target mağazalarından satın alabilirsiniz.


8.”WII-FIT”
Nintendo, ev jimnastiğine “Wii-Fit”le Zen anlayışı getirdi. Tartı görünümünden dolayı puan kaybetmesine rağmen bu beyaz kutu,yapabildikleriyle takdir topluyor. Futbol oynayın, egzersiz yapın, yoga yapın, snowboard, kayak ve hatta tempolu koşun!! Wii program paketiyle beraber satışa sunulan Wii-Fit’le gösterdiğiniz ilerlemeyi de kaydedebilirsiniz.

9.APPLE’DAN “APP STORE”
Evet, iPhone’u bütün “en iyiler” listelerinde görmekten hepimiz sıkıldık ama App Store bunu gerçekten hak ediyor. App Store, yeni 3G iPhone’ların kanatları altındaki rüzgar sanki...Kullanışlısından eğlencelisine veya aptalcasına kadar istemediğiniz sayıda uygulama sizleri bekliyor!


10.NETFLIX TV KUTULARI
Roku başlattı...Şimdi Samsung’un Blu-ray oynatıcısı TiVo ve Microsoft’un Xbox 360’ı ile Netflix kullanıcıları,filmleri direkt olarak televizyona aktarmakta daha çok seçeneğe sahip oldular. Binlerce film ve TV programı hemen izlenmeye hazır. Yıllardır devam eden yoğun talep üzerine işte sonunda gerçek,güçlü, epeyce ucuz ve kullanımı kolay bir sistem!
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
00:44:20 11-12-2011
Giyilebilir Gitar
Etiketler: guitar, electronic rock guitar shirt, t shirt shirt
\

Ve artık üstünüzdeki tshirt ile de gitar çalabileceksiniz.

İlk bakışta basit bir çocuk oyuncağı gibi görünen bu t-shirt gerçek bir müzik aleti aslında!

4 AA Pil ile çalışan bu zamazingo; tüm majör akorları ve belde taşınabilecek minik bir amfiyi bulundurur.

En sevdiğiniz şarkıları üstünüzdeki t-shirt sayesinde çalabilirken sesi ile de istediğiniz şekilde oynayıp dinletebilirsiniz.

resmin büyük hali
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
22:02:34 14-12-2011
Eski ve yeni teknolojik araçlar arasındaki farklar

Eski teknoloji ile yeni teknoloji arasındaki temel fark, bilginin dağıtımındaki hızdır.
Yeni teknolojilerin sağladığı yüksek hız, bilgi miktarının artmasına da yol açmaktadır.
Bütün bu değişimler, mikroelektronik teknolojisinin büyümesinin ve gelişmesinin bir sonucudur. Başka bir deyişle, bilginin elde edilmesi ve kullanılmasında mekanik araçlardan elektronik araçlara geçiş yapılmıştır.

Teknolojinin farklılaşmasıhaliyle teknolojik araçlarında değişmesine yol açtı.Bu da eski ve yeni teknolojik araçlar arasında farkları ortaya çıkardı.

Örneğin; Eski teknolojik araçlar basit ve çok az ihtiyacı karşılarken yeni teknolojinin ürünü olan araçlardaha karmaşık ve birden fazla ihtiyacı karşılayabiliyor.Eski araçlar daha büyük yapılırken nano teknoloji sayesinde yeni araçlar daha küçüktür.Bu duruma daha bir sürü örnek verilebilir.
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
22:03:47 14-12-2011

resmin büyük hali
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
22:04:04 14-12-2011

resmin büyük hali
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
22:04:26 14-12-2011

resmin büyük hali
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
22:04:45 14-12-2011

resmin büyük hali
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
02:49:19 18-12-2012
İki büyük savaşın, Birinci ve İkinci Dünya Savaşı'nın arasındaki karanlık yıllarda bile insanoğlu yeni şeylere merakını dizginlemedi ve icatlar gelmeye devam etti. İşte o icatlardan biri; 1931'de İtalyan M. Goventosa de Udine tarafından icat edilen tek tekerlekli motosiklet. Araç saatte 150 kilometre hıza ulaşabiliyordu.
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
02:49:45 18-12-2012
1932 yılında, Amerika'da trafik polisleri üşümesin diye elektrikle ısınan bir yelek yapıldı. Gereken enerji sokaklardaki prizlerden sağlanıyordu.
rapor et
cevap yaz rapor et Sayfa:1 2 Sarı Sayfalar
İstanbul
Ankara
İzmir
Istanbul Sarı Sayfalar
Etkinlikler
İstanbul
Ankara
İzmir
İçerik Ekle
Mekan Ekle
Etkinlik Ekle
İlan Ekle
İndirim Ekle
Takip Et
Facebook
Twitter
YouTube
Yardım
İletişim
Sitemize Reklam Verin
Müşteri Kontrol Paneli
Diğer Başlıklar
Yaylagul Multi Medya
Email Marketing
Gizlilik Sözleşmesi
Privacy Policy
Turkey Guide
Turkei
Boston Fanz
Yaylagül Multimedya Ltd. Büyükdere cd. Bentek İş Merkezi Kat: 5 No: 47 D: 501/502 Mecidiyeköy / İstanbul Telefon : Fax