Üye Ol · Giriş Yap · i-PUAN Takip Et

Istanbul İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul ´un tadını çıkarın!
İstanbul · Ankara · İzmir · Tüm Şehirler »
Kategoriler
i-gunler'de neler oluyor?
 (19-10-2013)

Tüm Kategoriler
 (07-06-2015)

Etkinlikler
 (26-10-2014)

Yerel Soru ve Cevaplar
 (08-04-2013)

Yeme-İçme/Restoran
 (03-08-2012)

Alışveriş
 (22-10-2013)

İlişkiler
 (01-01-2014)

Mizah
 (11-10-2013)

Eğlence/Popüler Kültür
 (07-06-2015)

Spor
 (12-12-2013)

Güncel ve Siyaset
 (29-10-2014)

Site Hakkında
 (26-10-2014)

Teknoloji
 (25-11-2014)

Gece Hayatı
 (03-11-2013)

Hotel/Konaklama
 (30-12-2012)

Diğer
 (21-10-2013)

i-BoardKayak Merkezleri
 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
21:12:30 30-12-2012
Kayak Merkezleri

Bitlis Kayak Merkezi
Bolkar Kayak Merkezi Erzincan
Bozdag Kayak Merkezi izmir
Eleskirt Guneykaya Kayak Merkezi Agri
Elmadag Kayak Merkezi Ankara
Erciyes Kayak Merkezi Kayseri
Esentepe Kayak Merkezi Bolu
Hazarbaba Kayak Merkezi Elazig
Ilgaz Kayak Merkezi Kastamonu
Kartalkaya Kayak Merkezi Bolu
Kartepe Kayak Merkezi izmit
Palandoken Kayak Merkezi Erzurum
Sakaltutan Kayak Merkezi Erzincan
Saklikent Kayak Merkezi Antalya
Sarikamis Kayak Merkezi-Kars
Sivrice Hazarbaba Kayak Merkezi Elazig
Uludag Kayak Merkezi Bursa
Yolcati Kayak Merkezi Bingol
Zigana Kayak Merkezi Gumushane

Türkiye, topraklarının genişliği ve iklimsel farklılıklara o kadar elverişli bir yer ki, neredeyse dilediğiniz her bölgede istediğiniz faaliyette bulunabiliyorsunuz. Bu cümlenin kanıtlanabilirliği açısından sizlere bir örnek verecek olursak, Türkiye'nin en batısında ve en doğusunda benzer şartlar altında kurulmuş kayak merkezleri bulunur, ki bu örnek bile ülkemizin hemen hemen tüm faaliyetlere açık olduğunu gösteriyor. Bu yazının içeriğinde ve genel olarak sitemizde sizlere Türkiye'de kaç adet kayak merkezi bulunur, hangi kayak merkezinde ne gibi etkinlikler düzenlenir, en çok hangi kayak merkezi tercih ediliyor... gibi soruların cevaplarını sizlere vermeye çalışacağız.

kayak merkezleri
Ülkemiz de yavaş yavaş kış turizmi ve kış tatili kavramları yerine oturmaya başlıyor. Hem ülkenin bu alana biraz daha yatırım yapması, hem de insanların farklı ve daha ilginç aktivite arayışları bu alanın da gelişmeye başlamasında ki en büyük etkenlerdir. Peki kış tatili neden farklı ve ilginç bir aktivitedir? Çünkü insanların kafalarına tatil denildiği zaman güneş, kum ve deniz yerleşmiş durumdadır. Herkesin ilk tatil tercihi bu tarz yerler oluyor ve genellikle çalışanlar için izin zamanları da yaz mevsimine denk gelmesi belki de bu tatil türünü daha popüler kılmıştır. Fakat ufak kaçamak yapmak isteyenler için kayak merkezleri en ideal yerlerdir. Özellikle Aralık ayı ile Mart ayı arasında ülkede ki hemen hemen tüm kayak merkezlerinde bu kaçamaklarınızı gerçekleştirebilirsiniz. kayak merkezleri, sahillere göre daha az gürültülü bir yer olduğu için, kendinizi dinlemeniz açısından da ilk tercih edilmesi gereken yerdir. Bununla birlikte adrenalin meraklıları içinde kış ayları içerisinde daha zevkli bir hobi, aktivite düşünülemez.

Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde, farklı farklı kayak merkezleri olduğunu söylemiştik. Şimdi ise ülke de ne kadar kayak merkezi bulunuyor ve ne kadar aktif halde olduklarından söz edeceğiz. Şu an da Türkiye'de faal olan 18 tane kayak merkezi bulunmaktadır. Bu kayak merkezlerinin çoğunu ve en popüler olanlarını sitemizdeki linklerden inceleyebilirsiniz. Sadece ülkenin neredeyse tüm bölgelerinde bulunduğunu göstermek amacı ile bir kaç kayak merkezi belirtelim. Marmara bölgesinde oldukça popüler olan Uludağ kayak merkezi ve Kartepe kayak merkezi, Ege bölgesinde, İzmir'de bulunan Bozdağ Kayak merkezi, Karadeniz’de Bolu'da bulunan Kartalkaya kayak merkezi ve Kastamonu’daki Ilgaz kayak merkezi, Akdeniz'de Antalya'da bulunan Saklıkent kayak merkezi, İç Anadolu'da Kayseri'da bulunan Erciyes kayak merkezi ve son olarak da Doğu Anadolu'da Erzurum'da bulunan ve Üniversiteler Arası Kış Olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Palandöken Kayak Merkezi bulunmaktadır. Gördüğünüz üzere bir bölgeye sabit kalmadan tüm bölgelerimizde en az bir tane kayak merkezi bulunuyor.

kayak merkezleri merkezi
Kayak merkezlerinin genel olarak ziyaretçileri kışı doyasıya yaşamak isteyen insanlardır. Merkezlerdeki az kar ile tatmin olmayan ve daha çok kar ve kar üzerinde kayabilecekleri alan isteyen bu kişiler genel olarak kayak merkezlerini tercih ederler. Kayak merkezlerini aileler, sevgilisi ile başbaşa vakit geçirmek isteyenler de tercih edebilir. Kayak merkezleri bir nevi insanların, kış ayında evde tıkılıp kalmasını engeller ve o soğuk havada bile eğlenebilinmesini (maksimum seviyede)sağlar .

Kayak Merkezleri
Kartepe kayak merkezi
Kartalkaya kayak merkezi
Uludağ kayak merkezi
Palandöken kayak merkezi
Sarıkamış kayak merkezi
Davraz kayak merkezi
Bozdağ kayak merkezi
Ilgaz kayak merkezi
Saklıkent kayak merkezi
Erciyes kayak merkezi
Zigana kayak merkezi
Yurtdışı kayak merkezleri
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
21:13:52 30-12-2012
Kayak malzemeleri

Göster
Takip et

İyi bir kayak tatili iyi ekipmanlar gerektirir. Deneyimli olun yada olmayın kayak yapmadan önce kayak malzemeleri listenizi gözden geçirmeniz gerekir. Bu yolla ihtiyaç duyabileceğiniz herşeyi önceden satın alarak veya kiralayarak tedarik edebilir, rahat ve güvenli bir kayak tatili geçirebilirsiniz.

Kayak yapmak için nelere ihtiyacımız vardır?

Kayak Takımı: Kayak takımlarını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç husus vardır. İlk önce düşünmeniz gereken nokta deneyiminiz ve yeteneğinizdir. Eğer kaymaya yeni başlıyorsanız kayak malzemelerini kiralamanız daha mantıklı olacaktır. Bunun en önemli sebepleri; size uygun malzemeleri öğrenip alışmanız, yapacağınız hatalarda kendi malzemelerinize zarar dokunmaması, kayak yerine snowboard tercih edebilmeniz gibi nedenler gösterilebilinir. Kayak yapmak için kayak takımı tek başına yeterli değildir. Kayak takımı oluşturmak için kayaklara, kayak batonuna, kayak botlarına ve bu botları kayağınıza bağlayan kayak bağlamalarına ihtiyacınız olacaktır.

kayak malzemeleri

Kayak Batonu: Batonları elimizde tutarak dengemizi ve hızımız sağladığımız ekipmanlardır. Dolayısıyla, batonlar kayaklar ile birlikte kullanılacak önemli kayak malzemelerindendir.

Kayak Botları: Kayak yaparken botlarımızın bize uygun olup olmaması çok önemlidir. Botlarınızın ayağınız içinde hareket edebilecek kadar bol yada ayağınızı sıkacak kadar dar olmaması gerekir. Güvenliğiniz açısından botlarınızın ayağınıza uyup uymaması çok önemlidir. Hızlı manevralar sırasında bol olan botlarınız bileklerinizin burkulmasına ve istenmeyen kazalara neden olabilir.

Kayak Gözlükleri: Kayak gözlükleri, yani Goggle, gözlerin parlak beyaz ışığa ve kar yağışına karşı gözlerinizi kotuyan kayak ekipmanlarıdır. Gözlük seçerken çiziklere ve kırılmaya dayanıklı olanları tercih etmeniz gerekir. Ayrıca lens seçiminde de bir uzmana danışmanızda fayda olacaktır.

Koruyucu Başlık (Kask): Güvenlik için gereken en önemli kayak malzemeleri arasındadır kasklar. İstenmeyen kazaları, başa alınabilecek darbeleri önlemek için kask kullanmak hayati önem taşır.

Kayak Çantası: İhtiyaç duyabileceğiniz bütün malzemeleri taşıyabileceğiniz bir çantada önemlidir.

Bu malzemeler kayak yapmak için kolayca satın alınabilecek veya kiralanabilecek temel malzemelerdir. Bu temel listenin dışında sizi dış etkilere karşı koruyup sıcak tutacak kayak kıyafetleride önemlidir.

Kayak Eldivenleri: Seçtiğiniz eldivenlerde dikkat etmeniz gereken en önemli noktalar eldivenlerin ellerinizi sıcak tutabilmesi, eriyen kardan dolayı suyu geçirmemesi ve parmaklarınızın eldivenlerin içinde rahatça hareket edebilmesidir. Ayrıca batonları tutmakta zorlandığınızı hissediyorsanız eldivenlerinizi değiştirmeniz gerekebilir.

Kayak Kıyafetleri: Salopet tarzı veya pantolon-mont şeklinde kullanılan suya dayanıklı ve soğuk geçirmeyen kayak kıyafetleridir. Mevsime göre altına giyilen kıyafetler değişebilir. İlkbaharda kayak yapacaksanız kıyafetinizin altına bir termal içlik yetebileceği gibi, karın vücudunuzdan içeri girip sizi ıslatıp üşütmemesi için balıkçı yaka yünlü kazaklarda tercih edebilirsiniz.

kayak malzemesi

Güneş Kremi: İyi bir cilt kremi özellikle yüzünüzü rüzgar yanıklarına ve soğuk havanın kurutucu etkilerine maruz kalmaktan uzak tutacak dolayısıyla sonrasında gereksiz acılar çekmenizi engelleyecektir.

Bu okuduklarınız temel kayak malzemeleridir ve genel kanının aksine belirli bir bütçe ayırarak herkesin edinebileceği ekipmanlardır. En azından, daha işin başındayken bir kayak tutkunu olup olmayacağınızı bu kayak malzemelerini bir süreliğinede olsa kiralayarak öğrenebilirsiniz.

alıntı : http://www.kayakmerkezleri.gen.tr/kayak-malzemeleri.html
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
21:15:27 30-12-2012
Kayak merkezleri hava durumu

http://www.kayakmerkezleri.gen.tr/kayak-merkezleri-hava-durumu.html

Kartepe kayak merkezi hava durumu tahminleri.

Kartalkaya kayak merkezi hava durumu tahminleri.

Uludağ kayak merkezi hava durumu tahminleri.

Palandöken kayak merkezi hava durumu tahminleri.

Sarıkamış kayak merkezi hava durumu tahminleri.

Ilgaz kayak merkezi hava durumu tahminleri.

Erciyes kayak merkezi hava durumu tahminleri.

Davraz kayak merkezi hava durumu tahminleri.

Saklıkent kayak merkezi hava durumu tahminleri.
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
21:16:18 30-12-2012
Kayak merkezleri kar kalınlıkları

http://www.kayakmerkezleri.gen.tr/kayak-merkezleri-kar-kalinliklari.html

rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
21:20:21 30-12-2012
http://www.kayakmerkezleri.gen.tr/yurtdisi-kayak-merkezleri.html

Yurtdışı kayak merkezleri
En iyi Yurtdışı kayak merkezleri

10 Numara
Aspen, Colorado

Zengin ve ünlü insanlarla mı kaymak istiyorsunuz? Eğer cevabınız evetse, o zaman Aspen sizin için ideal bir yer. Aspen, sarp kayalıkları ve birbirine bağlı olmayan dört dağıyla bilinir. Colorado’daki bu kayak merkezi, her seviyedeki kayakçı için özelliklere sahip olmasıyla herkese uygun bir ortam sağlıyor.

Sarp kayalıklar ve engebelerle dolu Aspen Dağı, bakımlı orta düzey koşuları içi uygundur. Ayrıca bu dağ, arka sırtındaki yüzlerce dönümlük araziye giriş yapabilecek uzman seviyedekiler için de iyi bir seçimdir. Bu şehir, genellikle durumu “gayet iyi” olanların seçtiği kayak merkezleriyle dolu olduğundan fiyatı biraz yüksek olabilir.

Kesinlikle gitmeniz gereken merkezler: Sky Hotel, Hyatt Grand Aspen

yurtdışı kayak merkezleri

9 Numara
Cortina, İtalya

Belki de burası Alberto “La Bomba” Tomba’nın bu işe başladığı yerdir. Cortina’nın kayak merkezleri Alplerdeki herhangi bir merkeze denktir ve ayrıca bu şehirde 1956 Olimpiyatları düzenlenmiştir. Zermatt, İsviçre gibi Cortina’da da hayat trafik olmayan sokaklarda geçer. Dünyanın ilk kayak merkezi şehirleri arasında olan Cortina, ayrıca İtalya’nın en tarz sahibi yerlerinden biridir.

Kesinlikle gitmeniz gereken merkezler: Rosa Alpina, Dolomiti Wellness Hotel Fanes

8 Numara
Mont-Tremblant, Quebec

Fransız-Kanadalı yaşam sevinci Mont-Tremblant’da lüks ile buluşuyor. 1939’dan beri bir kayak cenneti olan Tremblant Doğu Kanada’nın en çok bilinen kayak merkezlerinden biri. Bu merkez, Kanada’da ilk, Kuzey Amerika’da da ikinci açılan kayak merkezi. Tremblant’ı daha özel yapan şey ise Montreal’den sadece bir saatlik uzaklıkta olması.

Kesinlikle gitmeniz gereken merkezler: Fairmont Tremblant, Club Intrawest

7 Numara
Stowe, Vermont

Haritadaki en meşhur ve canlı kayak merkezlerinden biri olan Stowe, geleneksel New England etkileyiciliği ve bölgedeki en yüksek dikey yamaç olma özelliği taşıyor. Stowe’un iki kayak merkezi şunlardır: Mansfield Dağı ve Spruce Tepesi. İkincisi aslında Smugglers’ Notch’un alanına doğru uzanır. Sonuç olarak da, Stowe başka bir kayak merkezine teleferik bağlantısı olan az sayıdaki Amerikan kayak merkezlerinden biridir. Stowe’da 90 mağaza ve 60 restoran bulunur, böylece müşteriler kaldıkları süre boyunca buradan fazla uzaklaşmazlar.

Kesinlikle gitmeniz gereken merkezler: Stowe Mountain Lodge, Inn at the Mountain

6 Numara

Chamonix-Mont-Blanc, Fransa

1924’te dünyanın ilk Kış Olimpiyatlarının yapıldığı Chamonix, Dünyanın En Ünlü Kayak Merkezleri sıralamasında birinci gelebilecek bir merkezdir. Mont-Blanc’ın eteklerinde bulunur, ki burası Alplerin en yüksek, Avrupa’nın da 2. en yüksek tepesidir (15.771 feet).

Chamonix-Mont-Blanc 9,209 feetlik dikey yükseltisiyle ve 13.7 millik dünyanın en uzun parkurlarından birine sahip olmasıyla ünlüdür.

Kesinlikle gitmeniz gereken merkezler: Auberge du Bois Prin, La Valle Blanche

5 Numara

Banff/ Louise Gölü, Alberta

Kanada’daki Banff Ulusal Parkı’nın kalbinde bulunan Louise Gölü Kuzey Amerika’daki en güzel manzaralı dağ yerleşkelerinden biridir. Banff/Louise Gölü üç farklı kayak alanına sahip (Norquay Dağı/Mystic Ridge, Sunshine Village ve Louise Gölü) ve bunlarından arasında yaklaşık 31 mil uzaklık vardır.

Kanada Kayak Rehberi şunu belirtti ki Norquay “acımasız, dikey ve canavarsı tümsekleriyle efsanevi ve affetmeyen bir deneyim” sunuyor.

yurtdışı kayak merkezleri Kesinlikle gitmeniz gereken merkezler: Fairmont Chateau Lake Lousie, Banff Aspen Lodge

4 NumaraVail, Colorado

Efsanevi Vail, piyasada “Amerikanın favori kayak merkezi” olarak tanınır bu dünyanın en iyi 5 kayak merkezlerinden biri olmayı hak eder. Birleşik Devletler’deki en büyük tekil kayak alanlarından birine sahip olan Vail ortalama 5300 dönüm kayılabilir araziye sahiptir. Ayrıca dağların birindeki en hızlı ileri teknoloji ürünü teleferikleri de unutmamalıyız. Vail birkaç sanat galerisi, müzeler, balon, kızak, buz kayağı, hokey, kar araçları ve daha fazlasını da müşterilerine sunmaktadır.

Kesinlikle kalınması gereken merkezleri: Lion Square Lodge, Vail Cascade Resort & Spa

3 Numara

Zermatt, İsviçre

Komşularından Gstaad’ın 3 adet 5 yıldızlı otelle en iyi kayak yerleşkelerinden birine sahip olması ve St. Moritz’in daha popüler olmasına rağmen, çoğu kişi İsviçre’nin en iyi kayak merkezi olarak Zermatt’ı gösterir. Aşırı derecede huzurlu ve kaçış yeri olarak, arabasız ortamı köydeki huzuru sağlar. Muhteşem manzarasıyla, Zermatt dünyanın en büyük 2. teleferikli dikey parkurunu içerir ve yüksekliği dolayısıyla büyük ölçülerle kar yağışı alır (ve düşük eğimlerde kar makinelerinden yardım alınır)

Kesinlikle gitmeniz gereken merkezleri: Riffelalp Resort, Grand Hotel Zermatterhoff

2 Numara

Kitzbuhel, Avusturya

St. Anton “Avrupa’nın En Canlı kayak merkezi” ünvanını elinde bulundursa da, Innsbruck da Avrupa’nın en canlı ve en güzel şehirlerinden birine ev sahibi olsa da (Uluslararası Olimpiyat Komitesi de böyle dşünmüş olacak ki, 1964 ve 1976 kış olimpiyatları burada gerçekleştirildi), Kitzbuhel “Alplerin İncisi” olarak görülmektedir ve Avusturya Tirolündeki en popüler kayak merkezlerinden biridir. Bu 700 yıllık köy bir alp çekiciliğini konuklarına sunar. Buradaki kayak aktiviteleri 1892 kışında başlamıştır.

Kesinlikle gitmeniz gereken merkezleri: Apartmen-Hotel Almhof, Best Western Premier Kaiserhof

1 Numara

Whistler Blackcomb, British Columbia

Bu dağlar Kuzey Amerika’daki en iyi kayak ortamını sağlar ve bunu en büyük dikey yamaç olmasına borçludur. 30 yılın ve 600 milyon doların yapabilecekleri ise oldukça gariptir. Whistler’ın etkileyici köyü snowboardculara ve kayakçılara kafeler, uluslar arası mağazalar ve 100’den fazla restoran sunar ki bu restoranlarda Çin, Fransız, Yunan, İtalyan, Akdeniz, Mexican ve Tayland mutfaklarını bulabilirsiniz.

Whistler’ı bu kadar efsanevi yapan ana özelliği yemekleridir. Whistler, “Dünyanın en iyi kayak merkezi” sıralamasında büyük bir hızla yükselmiştir. Son 10 yılda, Whistler sürekli olarak “En iyi Amerikan kayak merkezi” olarak Kuzey Amerikalılar tarafından seçilmiştir. Japonlar da bu merkezi sürekli olarak en iyi yurtdışı kayak merkezi olarak değerlendirmektedir.

Kesinlikle gitmeniz gerken merkezleri: Crystal Lodge, Summit Lodge, ve Spa
rapor et
cevap yaz rapor etSarı Sayfalar
İstanbul
Ankara
İzmir
Istanbul Sarı Sayfalar
Etkinlikler
İstanbul
Ankara
İzmir
İçerik Ekle
Mekan Ekle
Etkinlik Ekle
İlan Ekle
İndirim Ekle
Takip Et
Facebook
Twitter
YouTube
Yardım
İletişim
Sitemize Reklam Verin
Müşteri Kontrol Paneli
Diğer Başlıklar
Yaylagul Multi Medya
Email Marketing
Gizlilik Sözleşmesi
Privacy Policy
Turkey Guide
Turkei
Secret Age
Yaylagül Multimedya Ltd. Büyükdere cd. Bentek İş Merkezi Kat: 5 No: 47 D: 501/502 Mecidiyeköy / İstanbul Telefon : Fax