Üye Ol · Giriş Yap · i-PUAN Takip Et

Istanbul İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul ´un tadını çıkarın!
İstanbul · Ankara · İzmir · Tüm Şehirler »
Kategoriler
i-gunler'de neler oluyor?
 (19-10-2013)

Tüm Kategoriler
 (07-06-2015)

Etkinlikler
 (26-10-2014)

Yerel Soru ve Cevaplar
 (08-04-2013)

Yeme-İçme/Restoran
 (03-08-2012)

Alışveriş
 (22-10-2013)

İlişkiler
 (01-01-2014)

Mizah
 (11-10-2013)

Eğlence/Popüler Kültür
 (07-06-2015)

Spor
 (12-12-2013)

Güncel ve Siyaset
 (29-10-2014)

Site Hakkında
 (26-10-2014)

Teknoloji
 (25-11-2014)

Gece Hayatı
 (03-11-2013)

Hotel/Konaklama
 (30-12-2012)

Diğer
 (21-10-2013)

i-Board



86.Oscar: Yabancı Dildeki En İyi Film Oscarı için 2014 Listesi Açıklandı!
 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
02:28:05 10-10-2013
Yabancı Dildeki En İyi Film Oscarı için 2014 Listesi Açıklandı!

09 Ekim 2013 Çarşamba - Haberler - Festival ve Ödüller

Ülkemizi Kelebeğin Rüyası filminin temsil ettiği adaylık kategorisinin tam listesi dün Akademi tarafından ilan edildi. Listede ülkemizde seyretme şansını elde ettiğimiz filmler de yer alıyor...

Kelebeğin Rüyası

Her sene Oscar ödüllerini veren The Academy of Motion Picture Arts and Sciences (Sinema Sanatı ve Bilimleri Akademisi) 2014 Yabancı Dildeki En İyi Film Oscar'ı için ilk adaylar listeyi ilan etti. Ülkemizden Yılmaz Erdoğan imzalı Kelebeğin Rüyasının da yer aldığı liste toplam 76 filmi içeriyor.

Aynı listede, geçen sene ise 2013 Oscarları için 71 film açıklanmıştı. Bu sene ise eleştirmenler ve analistler tarafından öne çıkan filmler arasında İran'dan Asghar Farhadi'nin Geçmiş (Le Passé), Danimarka'dan Thomas Vinterberg'in Onur Savaşı (Jagten) ve Hong Kong'dan Wong Kar-Wai'nin The Grandmasters (Yut doi jung si) adlı filmleri yer alıyor. Oscar adaylığı için yeniden kurgulanan Kelebeğin Rüyası filmi içinse ABD'de tanıtım ve lobi çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Kelebeğin Rüyası'nın 11 Ekim'de yeni kurgusuyla yeniden vizyona gireceğini anımsatalım.

İşte 2014 Akademi Ödülleri için Yabancı Dildeki En İyi Film Kategorisine başvuran ülkeler ve adayların listesi:

Türkiye , "Kelebeğin Rüyası" Yılmaz Erdoğan

Afganistan, "Wajma – An Afghan Love Story" Barmak Akram

Arnavutluk, "Agon" Robert Budina

Arjantin , "The German Doctor" Lucia Puenzo

Avustralya , "The Rocket" Kim Mordaunt

Avusturya, "The Wall" Julian Pölsler

Azerbaycan, "Steppe Man" Şamil Aliyev

Bangladeş, "Television" Mostofa Sarwar Farooki

Belçika, "The Broken Circle Breakdown" Felix Van Groeningen

Bosna- Hersek, "An Episode in the Life of an Iron Picker" Danis Tanovic

Brezilya, "Neighboring Sounds" Kleber Mendonça Filho

Bulgaristan, "The Color of the Chameleon" Emil Hristov

Kamboçya, "The Missing Picture" Rithy Panh

Kanada, "Gabrielle" Louise Archambault

Çad, " GriGris , " Mahamat - Saleh Haroun

Şili, " Gloria " Sebastián Lelio

Çin , "Back to 1942" Feng Xiaogoang

Kolombiya , " La Playa DC , " Juan Andrés Arango

Hırvatistan , "Halima’s Path" Arsen A. Ostojic

Çek Cumhuriyeti , "Don Juans " Jiri Menzel

Danimarka , " The Hunt , " Thomas Vinterberg

Dominik Cumhuriyeti, " Quien Manda ? " Ronni Castillo

Ekvador , "The Porcelain Horse" Javier Andrade (Yönetmen,Senarist)

Mısır, "Winter of Discontent" İbrahim El Batout

Estonya, "Free Range" Veiko Õunpuu

Finlandiya , "Disciple" Ulrika Bengts

Fransa , " Renoir" Gilles Bourdos

Gürcistan, "In Bloom" Nana Ekvtimishvili ve Simon Groß

Almanya, "Two Lives" Georg Maas

Yunanistan, "Boy Eating the Bird’s Food" Ektoras Lygizos

Hong Kong , "Grandmaster " Wong Kar-Wai

Macaristan, " The Notebook " Janos Szasz

İzlanda, "Of Horses and Men " Benedikt Erlingsson

Hindistan , "The Good Road" Gyan Correa

Endonezya, "Sang Kiai", Kiai Sang

İran, "Geçmiş , " Asghar Farhadi

İsrail, " Bethlehem , " Yuval Adler

İtalya , "The Great Beauty" Paolo Sorrentino

Japonya, "The Great Passage" Yûya Ishii

Kazakistan, " Shal" Ermek Tursunov

Letonya, "Mother, I Love You" Janis Nords

Lübnan, "Blind Intersections" Lara Saba

Litvanya, "Conversations on Serious Topics" Giedre Beinoriute

Lüksemburg, "Blind Spot" Christophe Wagner

Meksika, "Heli" Amat Escalante

Moldova, "All God’s Children" Adrian Popovici

Karadağ, "Ace of Spades - Bad Destiny" Drasko Djuroviç

Fas, "Horses of God" Nabil Ayouch

Nepal, "Soongava: Dance of the Orchids" Subarna Thapa

Hollanda , "Borgman" Alex Van Warmerdam

Yeni Zelanda, "White Lies" Dana Rotberg

Norveç, "I Am Yours" İrem Haq

Pakistan, "Zinda Bhaag , " Meenu Gaur ve Farjad Nabis

Filistin, "Omar" Hany Abu-Assad

Peru, "The Cleaner , " Adrian Saba

Filipinler, "Transit " Hannah Espia

Polonya, "Walesa. Man of Hope" Andrzej Wajda

Portekiz, "Lines of Wellington" Valeria Sarmiento

Romanya, "Child’s Pose" Calin Peter Netzer

Rusya, " Stalingrad" Fedor Bondarchuk

Suudi Arabistan, "Wadjda" Haifaa Al Mansour

Sırbistan, "Circles" Srdan Golubovic

Singapur, "Ilo Ilo" Anthony Chen

Slovak Cumhuriyeti, "My Dog Killer" Mira Fornayová

Slovenya, "Class Enemy" Rok Bicek

Güney Afrika, "Four Corners" Ian Gabriel

Güney Kore , "Juvenile Offender" Kang Yi - Kwan

İspanya, "15 Years Plus a Day" Gracia Querejeta

İsveç, "Eat Sleep Die " Gabriela Pichler

İsviçre , "More than Honey" Markus Imhoof

Tayvan , "Soul" Chung Mong-Hong

Tayland, "Countdown" Nattawut Poonpiriya

Ukrayna, " Paradjanov " Serge Avédikian ve Olena Fetisovas

Birleşik Krallık , "Metro Manila" Sean Ellis

Uruguay, " Anina , " Alfredo Soderguit

Venezüella, "Breach in the Silence" Luis Alejandro Rodríguez ve Andrés Eduardo Rodríguez

Daha çok bilgi için: Kelebeğin Rüyası
rapor et
cevap yaz rapor et



Sarı Sayfalar
İstanbul
Ankara
İzmir
Istanbul Sarı Sayfalar
Etkinlikler
İstanbul
Ankara
İzmir
İçerik Ekle
Mekan Ekle
Etkinlik Ekle
İlan Ekle
İndirim Ekle
Takip Et
Facebook
Twitter
YouTube
Yardım
İletişim
Sitemize Reklam Verin
Müşteri Kontrol Paneli
Diğer Başlıklar
Yaylagul Multi Medya
Email Marketing
Gizlilik Sözleşmesi
Privacy Policy
Turkey Guide
Turkei
Secret Age
Yaylagül Multimedya Ltd. Büyükdere cd. Bentek İş Merkezi Kat: 5 No: 47 D: 501/502 Mecidiyeköy / İstanbul Telefon : Fax