Üye Ol · Giriş Yap · i-PUAN Takip Et

Istanbul İstanbul Şehir Rehberi

İstanbul ´un tadını çıkarın!
İstanbul · Ankara · İzmir · Tüm Şehirler »
Kategoriler
i-gunler'de neler oluyor?
 (19-10-2013)

Tüm Kategoriler
 (07-06-2015)

Etkinlikler
 (26-10-2014)

Yerel Soru ve Cevaplar
 (08-04-2013)

Yeme-İçme/Restoran
 (03-08-2012)

Alışveriş
 (22-10-2013)

İlişkiler
 (01-01-2014)

Mizah
 (11-10-2013)

Eğlence/Popüler Kültür
 (07-06-2015)

Spor
 (12-12-2013)

Güncel ve Siyaset
 (29-10-2014)

Site Hakkında
 (26-10-2014)

Teknoloji
 (25-11-2014)

Gece Hayatı
 (03-11-2013)

Hotel/Konaklama
 (30-12-2012)

Diğer
 (21-10-2013)

i-Board12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali
 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
07:48:05 12-02-2013
!f İstanbul Başlıyor!
12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali'nin programı belli oldu!

İf İStanbul
Bu sene 12. yaşını dolduran ve Beyazperde.com'un İnternet Tanıtım Sponsoru olduğu !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali'nin basına tanıtım toplantısı dün gece Karaköy'de gerçekleştirildi. Avrupa'nın en önemli festivallerinden olan Cannes, Toronto, Venedik, Sundance Film Festivaleri'nde beğeni toplayan, seçkin filmlere programında yer veren !f İstanbul, 14 Şubat’ta kapılarını sinemaseverlere açacak.

Hem bağımsız farklı filmlerden oluşan programıyla öne çıkan hem de düzenlediği parti ve etkinliklerle eğlence dozunu artıran !f İstanbul mini festivali !f Müzik’i de içine alarak Maximum Kart partnerliğinde İstanbulu sinemaseverlere sanatla içiçe 10 gün vaat ediyor.

12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 14-24 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da Beyoğlu Cinemaximum Fitaş, İstinye Park Cinemaximum, Cinemaximum Budak, 28 Şubat-3 Mart tarihlerinde de Ankara Cinemaximum CEPA ve İzmir’de ise Cinemaximum Forum Bornova sinemalarında gerçekleştirlecek.

!f İstanbul açılışı ise 13 Şubat’ta (Kutsal Motorlar) Holy Motors filmiyle gerçekleştirilecek. Beyazperde.com yazarlarının da 2012 yapımı olan filmler arasında en iyilerden biri olarak gösterdiği yapımın yaratıcısı Leos Carax da ayrıca festivalin konuğu olarak İstanbul'da olacak.

Holy Motors

Geçtiğimiz hafta haberlerimiz arasında yer verdiğimiz yarışmalı bölüm olan Keş!f programında ise FIPRESCI ödüllü Neighbouring Sounds/Komşu Sesler, Will Sharpe ve Tom Kingsley beraber imza attıkları kara komedisi türündeki Black Pond/Kara Göl, Cannes’ın “Yönetmenlerin 15 Günü” bölümünde FIPRESCI kazanan Hold Back/Kendini Tut, Eileen Hofer’ın yönettiği ve Brezilya Kadın Filmleri Festivali’nde en iyi film seçilen He Was a Giant with Brown Eyes/Kahverengi Gözlü Bir Devdi; Alejandro Fadel’in bir rehabilitasyon merkezinden kaçan beş ergenin büyüme hikâyesini anlattığı The Wild Ones/Vahşiler, Werner Herzog ve Errol Morris’in yapımcılığında tüyleri diken diken eden anlatımı ve hikayesiyle sarsan The Act of Killing/Öldürme Eylemi; sessiz sinema estetiğini ve beden dilini kullanarak günümüzde anne olmayı ve kadınlık durumunu sorgulayan Towheads/Sarı Kafalar, ölmek üzere olan bir adamın bedenini canlı tutmak için akıl almaz yönetmelere başvurmasının minimalist ve gerçeküstücü hikayesi Halley/Kuyruklu Yıldız ve ülkemizdenErdem Tepegöz’ün Antalya’da en iyi yönetmen dahil dört ödül birden kazanan filmi Zerre yer alıyor.

Yarışmalı bölümün uluslararası jürisinde ise Meltem Cumbul; Richard Pérez-Peña; Miguel Gomes; Marianne Slot, Denis Côté isimleri yer alıyor. Bu bölümdeki filmler ayrıca Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) jürisi tarafından da değerlendirmeye alınacak. SiYAD jürisindeki isimler ise Ceylan Özçelik, Çağdaş Günerbüyük ve Yeşim Tabak.

!f İstanbul’un Leos Carax dışındaki yabancı konukları arasında Berlin’de Alfred Bauer Ödülü’nü kazanan ve 2012’nin en iyi filmleri listelerinde üst sıralarda yer alan Tabu’nun yönetmeni Miguel Gomes, Diarios de motocicleta/Motosiklet Motosiklet Günlüğü (The Motorcycle Diaries), Letters To Juliet filmlerinin yanı sıra festivalde de gösterilecek Yolda (On The Road)’nın senaristi Jose Rivera, Nobody Walks’la festivale katılan genç bağımsız yönetmen Ry Russo-Young filmlerin gösterimlerine katılmak ve sinemaseverlerle buluşmak için İstanbul’a gelecek.

Festivalin bu sene “Galalar” adını alan Hit Filmler kuşağı ise Digitürk sponsorluğunda yılın en merak edilen filmlerini Türkiye’de ilk kez sinefillerle buluşturmayı hedefliyor.

Galalar bölümünde öne çıkan filmler arasında Miguel Gomes’in Berlin’den FIPRESCI ve Alfred Bauer ödüllerini alan filmi Tabu; Hollywood'un 40 yaşını aşmış kadın oyuncularını beyazperdeye taşıyan All The Light In The Sky/Gökteki Tüm Işıklar; ülkemizde vizyon şansı bulamayan başarılı yapımlardan biri olan Bernie'nin Suçu Ne? (Bernie); Rashida Jones ve Andy Samberg’i bir araya getiren ilişkiler komedisi Celeste and Jesse Forever; Çağdaş Güney Kore sinemasının en önemli isimlerinden Hong Sang-soo’nun Isabelle Huppert’ten üç farklı kadın yarattığı filmi In Another Country/Bambaşka Bir Ülkede; Michael Winterbottom’ın son filmi Everyday/Hergün; Noah Baumbach imzalı Frances Ha; Ben Lewin’in Sundance’den seyirci ve jüri özel ödüllerini toplayan ve yılın bağımsız hitleri arasında gösterilen filmi Aşk Seansları (The Sessions); Walter Salles'in beat kuşağının öncüsü Jack Kerouac'ın “asla film yapılamaz” denen aynı adlı kült romanından uyarladığı Yolda (On The Road); Acı Bir Hayat Öyküsü (Precious: Based on the Novel 'Push' by Sapphire) filminin yönetmeni Lee Daniels'in Zac Efron, Matthew McConaughey, Nicole Kidman, John Cusack, Macy Gray gibi isimleri buluşturan, camp estetiğiyle yüklü filmi The Paperboy; çağımızın en büyük pop ikonlarından Marilyn Monroe'nun yayımlanmamış günlükleri ve mektuplarını Uma Thurman, Evan Rachel Wood, Lindsay Lohan gibi günümüz starlarına okutan Love, Marilyn/Sevgiler, Marilyn yer alıyor.YoldaAyrıca son yılların dikkat çeken yeteneği Xavier Dolan’ın ödüllü son filmi Laurence Anyways; The Sopranos'un yaratıcısı David Chase’in ilk kamera arkası deneyimi olan ve 60’ların rock’n roll dünyasına selam gönderen Not Fade Away; Sion Sono’nun Tōhoku depremi sonrası yaşananları konu edinen sarsıcı filmi The Land Of Hope/Umut Diyarı; Anna Paquin’in başrolde oynadığı, 11 Eylül sonrası parçalanmış, kırılgan Amerikan toplumuna ışık tutan karanlık masal Margaret; In Bruges’un yönetmeni Martin McDonagh’ın imzasını taşıyan suç komedisi Seven Psychopaths; James Franco, Selena Gomez gibi ünlü isimlerin oynadığı, yılın en baştan çıkarıcı filmlerinden olan Spring Breakers, Gomorra ile dikkatleri üstüne çeken Matteo Garrone’nin dört yıllık aradan sonra çektiği ve Cannes’dan Jüri Büyük Ödülü’nü alan son filmi Reality/Gerçeklik, Kim Nguyen’in Berlin’de Jüri Özel Mansiyon alan, Tribeca’da En İyi Film seçilen Savaş Cadısı (Rebelle) ve Robert B. Weide’in Woody Allen’ın kariyerinde yer etmiş insanları ve filmleri buluşturduğu Woody Allen, A Documentary/Woody Allen, Bir Belgesel ve bir de Türkiye’den Reha Erdem’in Berlin’in Generation bölümünde Kristal Ayı için yarışacak son filmi Jin !f takipçileriyle buluşacak.

Ayrıca bu sene ‘alternatif dağıtım ve paylaşım’ projesi “!f ²’’ online sinema sitesi MUBI partnerliğinde 5 öne çıkan filmi Türkiye’de 26 şehrinin yanı sıra Lefkoşa, Gümrü, Kudüs, Erivan ve Ramallah’ta sinemaseverlerle buluşturacak. “!f ²’’de War Witch/Savaş Cadısı, Stories We Tell/Anlattığımız Hikâyeler, We Are Legion: The Story of the Hacktivists/Biz Birliğiz: Hacktivistlerin Hikâyesi, Act of Killing/Öldürme Eylemi ve Benim Çocuğum filmleri gösterilecek.

!f İstanbul’un söyleşili, atölyeli etkinlikleri festivale ve !fçilerin dünyasına hareket katacak. Bu yıl festivalin etkinlik mekânları İstanbul’da SALT Beyoğlu, Açık Sinema, Cezayir, Maçka G-Mall, Ankara’da ODTÜ GİSAM olacak. Geçen yıl olduğu gibi festivalin önemli duraklarından SALT Beyoğlu, Açık Sinema, ücretsiz etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Festivalin Oyun, Ev Sev&Değiştir, Karanlık & Köşeli, Gökkuşağı, !f Müzik ve Sundance Özel bölümlerinde yer alan filmlere dair kapsamlı içeriği ve detayları önümüzdeki günlerde Beyazperde.com'dan takip edebilirsiniz.

Biletler

12. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali’nin biletleri 1-3 Şubat tarihlerinde İstanbul, 8-10 Şubat tarihlerinde Ankara ve İzmir’de indirimli ön satışa çıkacak. MyBilet’ten satın alınacak festival biletlerinde geçen yılın fiyatları uygulanacak.

!f istanbul 2013 - Sıkıysa İmha Et from !f istanbul on Vimeo.İstanbul’da bilet ücretleri:

Hafta içi Gündüz Gösterimleri: 7 TL

Tam: 14 TL (Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün)

Öğrenci: 11 TL (Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün)

“Ev” Bölümü Filmleri: 7 TL

21:30 – 22:00 Seansları: 16 TLAnkara ve İzmir’de ise bilet ücretleri:

Hafta içi Gündüz Gösterimleri: 7 TL

Tam: 13 TL (Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün)

Öğrenci: 10,5 TL (Hafta içi 19:00 seansı ve sonrası ile hafta sonu tüm gün)

“Ev” Bölümü Filmleri: 7 TL

21:30 – 22:00 Seansları: 13 TLMaximum paketler, maksimum indirimler

Özel paketlerde Maximum kartlılara % 50 indirim uygulanacak. 5 film biletinden oluşan “Maximum Film Paketi” !f İstanbul, !f Ankara ve !f İzmir’de; 2 parti + 3 film biletinden oluşan “Maximum Müzik Paketi” ise !f İstanbul’da geçerli olacak ve paketler Mybilet’ten alınabilecek. Paketleri tercih etmeyecek Maximum kart sahipleri ise, ön satış döneminde bütün film ve parti biletleri için %20 indirimden yaralanacaklar.

Turkcell’den bir bilet alana bir bilet bedava

Festivaldeki tüm filmler kapsamında, hafta içi gündüz seansları 19:00’a kadar gnctrkcll’lilere özel “bir bilet alana bir bilet hediye” kampanyası uygulanacak. Turkcell Profesyoneller Kulübü üyeleri de Cuma ve Cumartesi akşamı 19:00 ve 19:30 seanslarında “bir bilet alana bir bilet hediye” fırsatından faydalanacaklar.
http://www.beyazperde.com/haberler/filmler/haberler-54919/
!f İstanbul 2013

rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
07:49:25 12-02-2013
http://www.ifistanbul.com/tr/
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
07:50:31 12-02-2013
http://www.ecesacar.com/events/festivals/f-istanbul-uluslarasi-bagimsiz-film-festivali.html
rapor et

 Kullanıcı şuan çevrimdışı
 Messages
07:51:09 12-02-2013
http://www.haberturk.com/kultur-sanat/haber/816645--f-istanbulda-gorulmesi-gereken-10-film

!f İstanbul’da görülmesi gereken 10 film
rapor et
cevap yaz rapor etSarı Sayfalar
İstanbul
Ankara
İzmir
Istanbul Sarı Sayfalar
Etkinlikler
İstanbul
Ankara
İzmir
İçerik Ekle
Mekan Ekle
Etkinlik Ekle
İlan Ekle
İndirim Ekle
Takip Et
Facebook
Twitter
YouTube
Yardım
İletişim
Sitemize Reklam Verin
Müşteri Kontrol Paneli
Diğer Başlıklar
Yaylagul Multi Medya
Email Marketing
Gizlilik Sözleşmesi
Privacy Policy
Turkey Guide
Turkei
Secret Age
Yaylagül Multimedya Ltd. Büyükdere cd. Bentek İş Merkezi Kat: 5 No: 47 D: 501/502 Mecidiyeköy / İstanbul Telefon : Fax