Üye Ol · Giriş Yap · i-PUAN Takip Et

İlk yorum: exelance

Hotel Daphnis

4 yıldız (3) Yorum
Abdi Subaşı mah. Dr. Sadık Ahmet cad. No: 12 Fener Haliç İstanbul
Tel:(212 531 48 58 –212 531 48 11)
Fax:(212 - 532 89 92)
http://www.daphnis.com.tr

Kategori: Özel Kategori Oteli
yorum ekle beğen iletişim kur
haberdar et twitter paylaş facebook paylaş
Haliç kıyısında yüz on yıl önce dört kız kardeş için yapılmış yan yana dört ev bugün geçmişin izlerini yaşamak isteyen dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerini ağırlıyor.

Orijinali korunarak yapılan restorasyon sonrası, otel olarak hizmete giren evler 19. Yüzyıl tipik İstanbul mimarisi örneklerinden.

Daphnis, cumbaları, ahşap döşemeleri, tahta kapıları, kalem işleri, renkli camları ve bugün hala kullanılan mermer lavaboları, tulumbaları ile geçmişe dokunmanın heyecanını yaşayacağınız 16 odası ile hizmet veriyor.

Bir cephesi eski bir İstanbul sokağına bir cephesi Haliç’e bakan Daphnis farklı bir İstanbul panoramasına sahip. Tarihi yarımadada, Fener Rum patrikhanesinin karşısında, Sultanahmet ve Eminönü’ne yürüyüş mesafesinde, hareketli şehir yaşamına çok yakın aynı zamanda şehrin karmaşasından uzaktasınız.

Hotel Daphnis, Haliç kıyısında yüz yıllık tipik bir Rum evi.

İstanbul’un en eski semtlerinden Fener’de on yıldan beri dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerini ağırlıyor.

Cumbaları, ahşap döşemeleri ve kalem işleri ile geçmişin izlerini yaşamak isteyenler için ideal bir ortam sunan otel Fener Rum Patrikhanesinin karşısında, Sultanahmet ve Eminönü’ne yürüyüş mesafesinde. Civarda dolaşılacak yüzlerce tarihi mekan var.

Kozz ambiyansını tarihi yarımadaya taşıyan Kozz Haliç Restaurant otelin bahçe katında İstanbul mutfağının unutulmaya yüz tutmuş lezzetlerini de eklediği yeni mönüsüyle hizmet veriyor.

Eski bir İstanbul sokağında sakin, dingin ve huzurlu birkaç farklı gün için kendinize zaman ayırın ve geçmişe dokunmanın keyfine varın.
Üye
Arkadaş 5
Yorum 157
4 yıldız 29-12-2011
Haliç kıyısında yüz on yıl önce dört kız kardeş için yapılmış yan yana dört ev bugün geçmişin izlerini yaşamak isteyen dünyanın dört bir yanından gelen misafirlerini ağırlıyor. Orijinali korunarak yapılan restorasyon sonrası, otel olarak hizmete giren evler 19. Yüzyıl tipik İstanbul mimarisi örneklerinden.


Yorum Yararlı mı ?
· Çok · Normal · Eh · Hiç Değil · Rapor Et
Üye
Arkadaş 1
Yorum 18
5 yıldız 24-04-2011
Haliç Kıyısında 110 yıllık bir Rum Evi. Hotel Daphnis, aslına sadık kalarak restore edilen dört Rum evinden oluşuyor. Bir cephesi tarihi bir Fener Sokağı'na, diğer cephesi Haliç'e bakan, her biri farklı dekorasyona sahip 16 odalı bir butik otel. Duvarlarındaki kalem işlerinden ahşap kapılarına, tavan ve yer döşemelerine kadar restore edilen 110 yıllık binada, tulumbalar, renkli camlar, lambalar, mermer lavabolar bugün hala kullanılıyor. Toplam 16 odasından, üçü süit, on üçü çift kişilik. Odalarda klima, mini bar, telefon, duş, saç kurutma makinesi, su ısıtıcısı ve kablolu televizyon yayını bulunuyor. Hotel Daphnis, Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'nin bitişiğinde, şehrin ticari, kültürel ve turistik merkezlerine yakın, ama Haliç kıyısındaki eski bir İstanbul mahallesinin sessiz ortamında geçmişle bugünü bir arada yaşatıyor. Kendine ait teknesi ile Haliç gezileri ve çevre turları yapmak da mümkün.


Yorum Yararlı mı ?
· Çok · Normal · Eh · Hiç Değil · Rapor Et
Üye
Arkadaş 22
Yorum 686
4 yıldız 26-11-2010
Bu büyüleyici butik otel Haliç'de bir 19. yüzyıl binası içinde yer almaktadır. Merkezi, eski ve sessiz bir İstanbul sokağında benzersiz bir konaklama deneyimi yaşamanın keyfini çıkarın. Hotel Daphnis'de bulunan Kozz Haliç restoranı, geleneksel ve modern mutfaklardan çeşitlerin zarif bir karışımı ile lezzetli bir menü sunmaktadır. Hotel Daphnis'de 3 süit, 12 çift kişilik ve 2 tek kişilik oda bulunmaktadır. Tüm odalarda klima, mini bar, telefon, duş, saç kurutma makinesi, su ısıtıcısı ve kablo TV vardır. Her oda farklı bir dekorasyona ve atmosfere sahiptir. Yağlı boya resimlerden eski ahşap kapılara, zeminlere ve tavanlara kadar bina içinde bulunan her şey orijinaldir. Eski su pompaları, vitray pencereler ve mermer lavabolar hala kullanılmaktadır.


Yorum Yararlı mı ?
· Çok · Normal · Eh · Hiç Değil · Rapor Et
İlk yorumu siz yapın !!


Mekan Resimleri
Resim Yok
Sizden Gelenler
Resim Ekle

Bu mekana yorum yapan kullanıcılar
aşağıdaki diğer mekanlarada yorum yaptılar.


· Princess Hotel
· Bebek Hotel
· Art Suites Hotel
· Villa Fe Butik Otel
· Acquaverde Otel

Sarı Sayfalar
İstanbul
Ankara
İzmir
Istanbul Sarı Sayfalar
Etkinlikler
İstanbul
Ankara
İzmir
İçerik Ekle
Mekan Ekle
Etkinlik Ekle
İlan Ekle
İndirim Ekle
Takip Et
Facebook
Twitter
YouTube
Yardım
İletişim
Sitemize Reklam Verin
Müşteri Kontrol Paneli
Diğer Başlıklar
Yaylagul Multi Medya
Email Marketing
Gizlilik Sözleşmesi
Privacy Policy
Turkey Guide
Turkei
Boston Fanz
Yaylagül Multimedya Ltd. Büyükdere cd. Bentek İş Merkezi Kat: 5 No: 47 D: 501/502 Mecidiyeköy / İstanbul Telefon : Fax