Üye Ol · Giriş Yap · i-PUAN Takip Et

İlk yorum: hande2007

Academic Hospital

5 yıldız (2) Yorum
Nuh Kuyusu Cad. No: 94 Bağlarbaşı 34664 Üsküdar - İstanbul
Tel:(444 0 353 (Santral))
Fax:(216 - 554 98 08)
http://www.academichospital.com.tr

Kategori: Hastane
yorum ekle beğen iletişim kur
haberdar et twitter paylaş facebook paylaş
Academic Hospital, sağlık sektörüne 1997 yılında adım attı. O tarihte birkaç branşta poliklinik hizmeti veren bir sağlık kuruluşuydu. Bugün ise çalışmalarını, bütün branşlarda tanı ve tedavi hizmeti sunan 60 yataklı modern bir hastane olarak sürdürüyor.

Academic Hospital; Türkiye'nin, kadrosunda en çok öğretim üyesi bulunduran özel hastanesi olma özelliğini taşıyor. Kurum, bu özelliğini Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı'ndan alıyor. 1999 yılında Academic Hospital'a ortak olan Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı, 2004 yılında hisselerin tamamına yakınını alarak kurumun sahibi oldu.

Bugün, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı'nın iktisadi işletmesi olan Academic Hospital bünyesinde, profesör, doçent ve yardımcı doçent olarak yaklaşık 150 öğretim üyesi tanı ve tedavi hizmeti veriyor. Bu geniş öğretim üyesi kadrosu dışında Academic Hospital bünyesinde, ayrıca, çeşitli branşlarda başarılarını kanıtlamış 40 uzman hekim görev yapıyor. Bu veriler, Academic Hospital'a, üniversite hastaneleri dışında en geniş kadrolu özel hastane olma niteliği kazandırıyor.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı'nın, öğretim üyesi destekli sağlık hizmetlerini yaygınlaştırma çalışmalarının bir örneğini de Çiftehavuzlar'da Bağdat Caddesi üzerinde poliklinik hizmeti veren Tıp Merkezi oluşturuyor.

Uluslararası üne sahip birçok bilim adamımızı "halkımızla buluşturan kurum" olma özelliği taşıyan Academic Hospital'da tanı ve tedavi hizmetlerine katılan hekimler dışında, 180 yardımcı sağlık personeli görev yapıyor. Bu geniş sağlık ekibinin çalışmaları yüzün üzerinde idari ve teknik personel ile destekleniyor.

Dinamik bir yönetim anlayışıyla Vakfın etkin denetimi ve sürekli hizmet içi eğitim, Academic Hospital'ın temel taşları arasında yer alıyor. Tam teşekküllü bir sağlık kurumu olan Academic Hospital, bütün branşlardaki poliklinik hizmetlerini, ayakta ve yataklı tedavi çalışmalarını, tanı ve tedaviye doğrudan katkısı olan modern laboratuvarı, radyoloji ünitesi, donanımlı eczanesi, yoğun bakım, görüntüleme üniteleri ve 5 ameliyathane ile sürdürüyor.

Bina içinde ayrıca, hastalara ve yakınlarına hizmet veren bir lokanta ve bir kafeterya bulunuyor.
Üye
Arkadaş 6
Yorum 262
5 yıldız 03-04-2012
Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Vakfı 1985 yılında kurulmuştur. Vakfa bağlı Özel Academic Hospital ise dünya standartlarında modern ve kaliteli sağlık hizmetlerini sunmak amacıyla 1997 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Bu tarihte sadece birkaç branşta poliklinik hizmeti veren bir sağlık kuruluşuyken, bugün sağlık hizmeti sunumunu, bütün branşlarda, tanı ve tedavi hizmetleriyle birlikte sunan 63 yataklı modern bir hastane konumundadır.


Yorum Yararlı mı ?
· Çok · Normal · Eh · Hiç Değil · Rapor Et
Üye
Arkadaş 16
Yorum 256
4 yıldız 29-08-2010
üsküdar da yaşarken gitmişliğim var sakin oldugundan mı bilmem ilgi alaka çok özel sağlık sşgortasıda geçerli


Yorum Yararlı mı ?
· Çok · Normal · Eh · Hiç Değil · Rapor Et
İlk yorumu siz yapın !!


Mekan Resimleri
Resim Yok
Sizden Gelenler
Resim Yok
Resim Ekle

Bu mekana yorum yapan kullanıcılar
aşağıdaki diğer mekanlarada yorum yaptılar.


· Ataköy Hastanesi
· İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Has
· Okmeydanı Hastanesi
· Osmanoğlu Kliniği
· Türkiye Gazetesi Hastanesi

Sarı Sayfalar
İstanbul
Ankara
İzmir
Istanbul Sarı Sayfalar
Etkinlikler
İstanbul
Ankara
İzmir
İçerik Ekle
Mekan Ekle
Etkinlik Ekle
İlan Ekle
İndirim Ekle
Takip Et
Facebook
Twitter
YouTube
Yardım
İletişim
Sitemize Reklam Verin
Müşteri Kontrol Paneli
Diğer Başlıklar
Yaylagul Multi Medya
Email Marketing
Gizlilik Sözleşmesi
Privacy Policy
Turkey Guide
Turkei
Boston Fanz
Yaylagül Multimedya Ltd. Büyükdere cd. Bentek İş Merkezi Kat: 5 No: 47 D: 501/502 Mecidiyeköy / İstanbul Telefon : Fax